X

 

فعالیت های واحد درمان
یک: غربالگري پزشكي (SCREENING) دانشجويان

برگزاري طرح سنجش سلامت و معاينات پزشكي كلية دانشجويان جديدالورود علوم پزشكي در شروع تحصيل مي‌باشد كه با شناسايي دانشجويان نيازمند به مراقبت ويژه، امكانات درماني مناسب تا مرحلۀ بهبودی در اختيار آنان قرار خواهد گرفت.

دو: اجراي كميسيون پزشكي

آموزش كل با ارسال مدارك پزشكي دانشجويان درخواست تشكيل كميسيون پزشكي دانشجويان را مي‌كند و پرونده هاي در اين جلسات توسط پزشكان متخصص مورد بررسي قرار مي‌گيرد و جواب كميسيون به آموزش كل جهت اطلاع رساني به دانشجويان ارسال مي‌شود.

سه: دریافت خدمات درمانی رایگان برای دانشجویان  از طریق ارائه معرفی نامه

این مرکز به دانشجویان برای استفاده از خدمات درمانی بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه معرفی نامه ارائه می دهد و در این راستا با انجام مذاکرات شفاهی با مدیریت بیمارستان ها، بخش مددکاری مسئول پیگیری کارهای دانشجویان می باشد (لیست شماره تماس بیمارستان ها در سایت دانشگاه موجود است).

معرفی نامه مرکز به همراه دفترچه بیمه دانشجو مبلغ فرانشیز کلیه خدمات درمانی (سرپایی، کلینیکی ، پاراکلینیکی، جراحی و ...) را برای دانشجویان رایگان می کند.

چهار: دریافت خدمات دندانپزشکی با تخفیف برای دانشجویان  از طریق ارائه معرفی نامه

این مرکز برای استفاده دانشجویان از خدمات دندا نپزشکی با جهاد دانشگاهی واحد علوم پزشکی تهران قرارداد همکاری سالانه بسته و مدت این قرارد از ابتدای هر سال تا پایان سال می باشد، کلیه موارد در قرارداد ذکر شده و طبق قرارداد سقف پرداختی دانشگاه در هر سال برای هر دانشجو مبلغ دو میلیون ریال و به تعداد تقریبی 100 دانشجو در هر ماه می باشد.

مبلغ پرداختی طبق تعرفه اعلام شده 50% توسط دانشجو و 50% توسط دانشگاه پرداخت می گردد.

پنج: ارائه خدمات درمانی در درمانگاه کوی علوم پزشکی تهران

مرکز بهداشت و درمان دانشجویان با استقرار درمانگاه شبانه روزی کوی علوم پزشکی تهران با داشتن یک پزشک به عنوان مسئول درمانگاه، یک پزشک و یک پرستار بصورت شبانه روزی در محل حاضر هستند (6:30 تا 7:30 صبح مرکز بعلت تغییر شیفت تعطیل می باشد) خدماتی به شرح ذیل به دانشجویان ارائه می دهد:

- خدمات پزشکی سرپایی و پاسخگویی تلفنی

- تزریقات وپانسمان وسرم تراپی

- اعزام بیمار به بیمارستان درصورت لزوم

- ارائه اولین دز دارو

- حضور بربالین بیمار درصورت لزوم

- انجام واکسیناسیون: واکسن هپاتیت B هر سه نوبت و توأم بزرگسال در صورت نیاز به دانشجویان تلقیح می گردد.

دانشجويان ساكن در كليه خوابگاهها در مورد هر مشكل پزشكي مي توانند با شماره مستقيم درمانگاه 88002653 تماس گرفته و از مشاوره تلفني استفاده نمايند و در صورت نياز آمبولانس با كادر درماني اعزام خواهد شد.