در این اداره رشته های ورزش همگانی از قبیل ایروبیک، اسکیت، یوگا، کوهنوردی، بدنسازی و آمادگی جسمانی، دوچرخه سواری و...، تحت پوشش قرار می گیرد.
برگزاری کوه گشت های یکروزه (طبيعت‌گردي) به مناطق ییلاقی اطراف تهران بصورت دوره‌اي، برگزاری کلاسهای آموزشی، تمرینی و تفریحی ویژه دانشجویان، کارکنان، اعضای هیأت علمی و خانواده های آنها در رشته های ورزشی متنوع، برگزاری ورزش صبحگـاهی و تورهای دوچرخه سـواری، پياده‌روي همگانی و ... به مناسبتهای مختـلف بصورت اختصاصی جهت دانشجویان، کارکنان واعضای هیأت علمی از جمله اقدامات جـاری این اداره می باشد.
برگزاری آکادمی ورزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران در دوره های تابستانه، پاییزه، زمستانه و بهاره که بصورت اختصاصی و با حضور حدودی 500 نفراز فرزندان کارکنان و اعضای هیأت علمی دانشگاه برگزار می شود، از جمله اقدامات شاخص اداره توسعه ورزشهای همگانی مدیریت تربیت بدنی دانشگاه می باشد.
از جملة فعالیتهای اداره توسعه ورزشهای همگانی که در سال گذشته از سوی دانشجویان دانشگاه بسیار مورد توجه قرار گرفت می توان به برگزاری نخستین جشنواره آدم برفی دانشجویان دختر دانشگاه در منطقه فشم و همچنین برگزاری نخستین جشنواره ورزشی به مناسبت هفته بزرگداشت خوابگاهها از سوی واحد توسعه ورزشهای خوابگاهی این اداره اشاره نمود که در 6 رشته متنوع ورزشی و با حضور پرشور دانشجویان ورزشکار به تفکیک در خوابگاههای دانشجویان دختر و پسر برگزار شد.

 

عملکرد در حوزه ورزش همگانی (دانشجویان، کارمندان و اعضای هیئت‌علمی)

اهم فعاليت‌هاي ورزش­هاي همگانی در سال1398

ردیف

عنوان

تعداد دوره

جمع تعداد شرکت‌کنندگان

1

دوره‌هاي آموزشي ورزش­هاي آبي

34

700

2

دوره‌هاي ورزش­هاي گروهي

53

870

3

برگزاري زنگ نشاط و سلامت

14

1000

4

کاروان نشاط و سلامت (کوه­نوردي، کوه­پيمايي)

13

330

5

کارگاه­هاي توانمندسازي کارکنان

3

68

6

کارگاه تواانمند سازی کوهنوردی، سنگ نوردی،اسکی کوهستان

9

155

7

تورهاي تفريحي‌ورزشي و دوچرخه­سواري

5

135

 

جمع

131

3258