طراحی سایت
به سایت امور دانشجویی خوش آمدید
پیوندها
اطلاعیه ها

جابه جایی دانشجویان بیش از هزار و چهارصد نیم راه توسط واحد ایاب و ذهاب دانشجویی در مهرماه

بیش از 1400 نیم راه سرویس جهت ایاب و ذهاب برای دانشجویان ساکن در خوابگاه های دانشگاه علوم پزشکی ته...

برنامه غذايي صبحانه دانشجويي در آبان ماه اعلام شد

برنامه غذايي صبحانه دانشجويي در آبان ماه اعلام شد

برنامه غذايي ناهار (1) و (2) دانشجويي در آبان ماه اعلام شد

برنامه ناهار (1) و (2) دانشجویی از 6 آبان ماه تا 3 آذر ماه 96 از سوی اداره تغذیه دانشجویان اعلام شد...
اداره کتابخانه های دانشجویی

                            

  اداره کتابخانه های دانشجویی


اداره کتابخانه های دانشجویی مدیریت امور دانشجویی شامل 8 کتابخانه مستقر در خوابگاههای کوی پسران ، کوی دختران ، بوستان قدس ، بوستان انقلاب ، گل بوستان متأهلین ، سمیه ، دمشق   و حافظیه  می باشد.
این واحد تحت نظر مدیریت امور دانشجویی مشغول به فعالیت می باشد و مسئولیت اداره کتابخانه های خوابگاههای دانشگاه را عهده دار است .
مجموعا در هر روز هر کتابخانه متناسب با میزان مراجعین ( جمعیت ساکن خوابگاه ) به مدت 5 الی 7 ساعت مشغول به خدمات رسانی به دانشجویان می باشد .
سالن مطالعه کتابخانه های دانشجویی 24 ساعت باز بوده و دانشجویان می توانند با رعایت قوانین و مقررات سالن مطالعه از امکانات موجود استفاده نمایند .
سالانه هر کتابخانه بیش از 20000 ساعت به دانشجویان خدمات رسانی مستقیم داشته و این عدد جدا از مدت زمانی است که این نیروها در موارد لزوم در بیرون از محیط کتابخانه ها و یا ساعات خارج از برنامه کاری کتابخانه مشغول به فعالیت بوده اند .
خریداری کتابهای مورد نیاز کتابخانه های دانشجویی برحسب تقاضای دانشجویان و پس از تکمیل فرمهای مربوطه توسط دانشجویان (در کلیه کتابخانه ها موجود می باشد) و همچنین باتوجه به نیاز جامعه کتابخوان تهیه می گردد .
در کتابخانه های دانشجویی ، کلیه کتابهای خریداری شده پس از ثبت و آماده سازی و ... در اختیار مراجعین قرار می گیرد .
دانشجویان می توانند با عضویت در کتابخانه های دانشجویی و رعایت آیین نامه کتابخانه از امکانات موجود استفاده نمایند .
بطور کلی این اداره با گردآوری ، سازماندهی ، ذخیره ، بازیابی و اشاعه اطلاعات کمک به پاسخگویی به نیازهای آموزشی و پژوهشی مراجعین نموده و با ارائه خدمات گوناگون کتابشناختی ، مرجع و اطلاع رسانی نقش اساسی در اجرای اهداف آموزشی ، پژوهشی دانشگاه را ایفا می کند .
با توجه به نقش ارزنده و فرهنگی کتابخانه که در واقع پایگاه موثری جهت اشاعه و گسترش فرهنگ و بالا بردن دانش از طریق امر تحقیق و پژوهش می باشد ، اداره کتابخانه های دانشجویی در راستای تحقق اهداف از پیش تعیین شده گامهای موثری برداشته و امید است بتواند با برنامه ریزی دقیق و مدون نتایج حاصله را حفظ و با حفظ دستاوردهای کنونی در راه رسیدن به اهداف متعالی قدم های بعدی را محکم تر بردارد .