طراحی سایت
مرکز بهداشت و درمان دانشجویان
اخبار
رییس مرکز بهداشت و درمان از مشارکت بیش از 850 دانشجو جدیدالورود درطرح سنجش سلامت خبر داد
رییس مرکز بهداشت و درمان از مشارکت بیش از 850 دانشجو جدیدالورود درطرح سنجش سلامت خبر داد (1395/12/03)
طرح سنجش سلامت دانشجویان جدیدالورود امسال نیز همانند سال های گذشته توسط مرکز بهداشت و درمان دانشجویان درنیم سال اول تحصیلی 96 - 95 اجرا شد.

روابط عمومی معاونت دانشجویی: طرح سنجش سلامت دانشجویان جدیدالورود امسال نیز همانند سال های گذشته توسط مرکز بهداشت و درمان دانشجویان درنیم سال اول تحصیلی 96 - 95 اجرا شد.

دکتر سیدرضا هاشمی رئیس مرکز بهداشت و درمان دانشجویان گفت: قریب به 15 سال است که طرح سنجش سلامت دانشجویان جدیدالورود در این مرکز اجرا می شود که امسال نیز تعداد 864 دانشجو (61% آنها دختر و 39% پسر) مورد معاینه و انجام آزمایش قرار گرفتند.

ایشان در خصوص نحوه ثبت نام و حضور دانشجویان در این طرح گفت: 3 سال است که ثبت نام دانشجویان به صورت الکترونیکی از طریق سایت پرساد و تعیین وقت قبلی صورت می پذیرد که دانشجویان در زمان های تعیین شده به مرکز مراجعه می کنند. در بدو ورود یک پرونده الکترونیکی سلامت جهت تمامی دانشجویان تشکیل و تا پایان تحصیلات دانشجو موجود است که در صورت مراجعات بعدی دانشجویان تشکیل و تا پایان تحصیلات دانشجو موجود است که در صورت مراجعات بعدی دانشجویان، اطلاعات مربوطه در آن ثبت و قابل پیگیری است.
دکتر هاشمی ادامه داد، در طرح سنجش سلامت معاینات بالینی دندانپزشکی، بینایی سنجی، واکسیناسیون (هپاتیت و کزاز)، سنجش چاقی، آزمایشات خون و ادرار (در همان محل انجام می شود) و ... توسط پزشکان این مرکز صورت می پذیرد که بعد از حدود یک هفته از طریق ارسال پیامک به دانشجو اعلام می گردد جهت دریافت نتایج بررسی وضعیت سلامت و آزمایش ها به مرکز بهداشت و درمان مراجعه کنند.
رئیس مرکز بهداشت و درمان دانشجویان افزود: با اجرای طرح سنجش سلامت دانشجویان جدیدالورود و انجام معاینات و آزمایشهای مختلف، می توانیم یک پرونده از وضعیت سلامت دانشجو در طول تحصیل داشته و پیگیر روند سلامت آنان تا پایان تحصیل باشیم. همچنین در مواردی که دانشجویان دچار اختلال و یا بیماری خاصی هستند که بعضاً خودشان حتی اطلاعی از آن ندارند، جهت پیگیری های بعدی به پزشکان متخصص در دانشگاه معرفی می شوند.The comment feature is locked by administrator.
Sort by: