طراحی سایت
به سایت معاونت دانشجویی دانشگاه خوش آمدید *** معصومه نگاه سبزى است كه از معصومیت سرچشمه مى گیرد، معصومه، روزگار دلدادگى است و از غربت به قربت رسیدن.
اطلاعیه ها

برنامه غذايي صبحانه دانشجويي در مرداد ماه اعلام شد

برنامه صبحانه دانشجویی از 31 تیر ماه تا 3 شهریور ماه 96 از سوی اداره تغذیه دانشجویان اعلام شد.

برنامه غذايي ناهار دانشجويي در مرداد ماه اعلام شد

برنامه ناهار دانشجویی از 31 تیر ماه تا 3 شهریور ماه 96 از سوی اداره تغذیه دانشجویان اعلام شد.

برنامه غذايي شام دانشجويي در مرداد ماه اعلام شد

برنامه شام دانشجویی از 31 تیر ماه تا 3 شهریور ماه 96 از سوی اداره تغذیه دانشجویان اعلام شد.
مراسم تکریم و معارفه معاونان پیشین و جدید امور دانشجویی و فرهنگی دانشگاه برگزار شد
مراسم تکریم و معارفه معاونان پیشین و جدید امور دانشجویی و فرهنگی دانشگاه برگزار شد (1395/09/30)
روابط عمومی معاونت دانشجویی: دکتر جعفریان در مراسم تکریم و معارفه معاونان پیشین و جدید امور دانشجویی و فرهنگی دانشگاه، از زحمات دکتر مصطفی محقق قدردانی و حکم انتصاب دکتر فرزین حلب چی را ابلاغ کرد .

روابط عمومی معاونت دانشجویی: دکتر جعفریان در مراسم تکریم و معارفه معاونان پیشین و جدید امور دانشجویی و فرهنگی دانشگاه، از زحمات دکتر مصطفی محقق قدردانی و حکم انتصاب دکتر فرزین حلب چی را ابلاغ کرد.
در این مراسم که 28 آذر 95 در سالن اجلاس دانشگاه برگزار شد، حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر عیسی زاده مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، مدیریت دانشگاه در طول 11 سال اخیر را مدیریتی عقلانی همراه با حکمت و تجربه توصیف کرد و گفت: دانشگاه علوم پزشکی تهران به عنوان بزرگ‌ترین دانشگاه کشور متاثر از مسائل سیاسی و اجتماعی کشور  است و دراین مدت مدیریتی عاقل و با تدبیر آن را اداره کرده است.
دکتر عیسی زاده با بیان اینکه معاونت دانشجویی یکی از پرچالش ترین معاونت‌های دانشگاه است افزود: فضای آرام علمی و روبه‌پیشرفت دانشگاه مرهون زحمات دکتر محقق و عزیزانی است که با احساس مسئولیت و خالصانه و بدون هیچ چشم داشتی در این عرصه تلاش می‌کنند.
وی دکتر حلب چی را انسانی فرهیخته، متواضع و با درایت دانست و افزود: ان‌شاءالله با توان و تلاش ایشان، جایگاه فعلی معاونت دانشجویی حفظ و در آینده ارتقا یابد.

معاونت دانشجویی کاری تمام‌وقت و پرچالش

سپس دکتر محقق معاون پیشین دانشجویی و فرهنگی دانشگاه با اشاره به دوران مسئولیت خود در این سمت گفت: 11 سال و 3 ماه و دقیقاً 4 هزار و 100 روز این مسئولیت به طول انجامید و امروز فقط فرصتی برای قدردانی از همه همکارانی است که در این مدت نسبتاً طولانی خالصانه و بدون ادعا تلاش کردند.
وی با اشاره به سیاست‌های کلی معاونت دانشجویی در 10 محور گفت: فعالیت دانشجویی یک کار تمام‌وقت است. درحالی‌که آن را یک کار اداری صبح تا عصر تصور می‌کنند که اصلاً مطابق با واقعیت نیست و  تقریباً درهمه حوزه‌های دانشجویی بخش اصلی کار بعد از ساعت اداری و ایام تعطیل انجام می شود.
رییس بیمارستان یاس افزود: اگر در دانشگاه 4 هزار تخت بیمارستانی با ضریب اشغال 90 درصد وجود دارد معاونت دانشجویی،  حدود 4 هزار و 500 تخت خوابگاهی با ضریب اشغال 100 درصد دارد که البته همه سالم، جوان و متقاضی ارائه خدمت هستند  ازاین‌رو در آینده ساختار معاونت دانشجویی، بایستی مدیران کشیک توانمند و همه ضروریات ارائه خدمت 24 ساعته از نظر کیفیت و کمیت نیروی انسانی دیده شود.
معاون پیشین دانشجویی دانشگاه، یکی از دشوارترین محورهای حوزه معاونت دانشجویی را تلاش برای مدیریت بدون چالش بیان کرد و گفت: در شرایطی که یک حرکت نادرست و تصمیم نابه جا می‌تواند موجی از اعلام نارضایتی به دنبال داشته باشد همه همکاران باید تلاش می‌کردند در عین انجام دقیق وظایف و رعایت ضوابط به نحوی عمل کنند تا مخاطبان ما که جوان و پرشور هستند و با انواع مشکلات و سختی‌های درسی، مالی، عاطفی مواجهند،  بدون کمترین تنش، دوران تحصیل خود را بگذرانند و اوج این تلاش‌ها در وقایع حساس انتخابات و ادغام دانشگاه نمایان بود.
دکتر محقق با بیان اینکه همه هم‌وغم ما برقراری عدالت در تخصیص امکانات دانشجویی بود گفت: بین قوانین و ضوابط از یک سو و نیاز دانشجویان از سوی دیگر باید اعتدال به معنای واقعی برقرار می‌شد و یکی از مشکلات بزرگ این حوزه گرفتن و حذف امور رفاهی دانشجویی، برای واگذاری آن به دانشجوی دیگر بود.
وی حفظ استقلال دانشگاه در تصمیم‌گیری‌ها، صرفه‌جویی جدی در برنامه‌ریزی‌ها، حمایت از دانشجویان در شوراها و کمیته‌های انضباطی، مدیریت گروه‌های سیاسی، بهره‌مندی از ظرفیت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و پشتیبانی ارکان دانشگاه از حوزه دانشجویی را از دیگر محورهای مهم این حوزه برشمرد و افزود: خوشحالم با آرامش خیال، معاونت دانشجویی با بیش از 400 نیروی انسانی ارزشمند، پرتلاش و قانع و البته با کوله باری از مشکلات و کمبودها  را تحویل دکتر حلب چی می‌دهم و برای ایشان آرزوی موفقیت دارم.

دکتر محقق با بینشی متفاوت و دکتر حلب چی با نگاهی آکادمیک
در ادامه دکتر فتوحی مشاور رییس دانشگاه در حوزه آکادمیک به نمایندگی از هیات رییسه دانشگاه ضمن قدردانی از زحمات دکتر محقق و آرزوی موفقیت برای دکتر حلب چی در مسئولیت جدید، به برخی از ویژگی‌های اخلاقی دکتر محقق اشاره کرد و گفت: در مدت 14 سالی که از آشنایی ما می‌گذرد تاکنون عصبانیت ایشان را ندیدم و حتی در موقعیت‌های حساس و پرتنش در عین صراحت و شوخ‌طبعی، آرامش خود را حفظ می‌کنند.
وی سعه‌صدر و صبوری دکتر محقق را در اداره حوزه پرحاشیه دانشجویی مؤثر دانست و افزود: روحیه جوان و نگاه متفاوت ایشان به موضوعات و اعتمادی که به زیرمجموعه و حمایت از آن دارند در مدیریت حوزه دانشجویی بسیار اثربخش بوده است.
دکتر فتوحی همچنین دکتر حلب چی را مدیری با نگاه آکادمیک دانست و افزود: رشته تحصیلی و روحیه ورزشی دکتر حلب چی نیز در برقراری ارتباط با دانشجویان مؤثر خواهد بود.

دانشجو مظهر شور و شعور در جامعه
سپس دکتر حلب چی معاون جدید دانشجویی دانشگاه، با بیان اینکه خوشحالم در محیطی هستم که همچون خانواده است و درآن وحدت حکم فرماست افزود: مدت‌هاست با خصایص اخلاقی دکتر محقق آشنا هستم و در هفته اخیر نیز ایشان همچون برادری دلسوز، فعالیت‌های این حوزه را برای من تشریح کردند.
وی با اشاره به ابلاغ رییس دانشگاه در حوزه دانشجویی گفت: این حوزه رسالت و مأموریت های تعریف‌شده و مشخصی دارد که وظیفه‌داریم به آن عمل کنیم ولی دکتر جعفریان در ابلاغ خود به چند نکته از جمله محوریت دانشجو در تمامی امور، برقراری ارتباط مؤثر، مستمر و دوسویه با دانشجویان وتوجه به نیازهای دانشجویی و بهره‌گیری از توان بالای آنان تاکید داشتند که تلاش می‌کنیم به این مهم جامه عمل بپوشانیم.
دکتر حلب چی، دانشجویان را مظهر شور و شعور در جامعه دانست که  باید به آنان اعتماد شود افزود: در هزاره سوم به جای تاکید بر موفقیت دانشجو باید به ارزشمند بودن آنان در محیط دانشگاه تاکید داشت چراکه موفقیت اصلی با حمایت و ارزش نهادن به دانشجویان حاصل می‌شود.
همچنین دکتر رحیمی نژاد و دکتر اصفیا به نمایندگی از همکاران معاونت دانشجویی ضمن تشکر از تلاش‌های 11 ساله دکتر محقق و خیرمقدم به دکتر حلب چی در مسئولیت جدید، به برخی دستاوردها و حساسیت‌های حوزه معاونت دانشجویی اشاره کردند.

ضرورت ایجاد فرصت شکوفایی برای دانشجویان
دکتر جعفریان رییس دانشگاه نیز در جمع‌بندی مباحث مطرح‌شده، سابقه آشنایی خود با دکتر محقق را از سال 82-83 بیان کرد و گفت: حسن خلق، وقت گذاری و مسئولیت‌پذیری، تسلط و دقت نظر در امور اجرایی و مالی دکتر محقق، نشان از درایت و تجربه بالای مدیریتی ایشان دارد.
رییس دانشگاه با اشاره به حمایت‌های بی‌دریغ دکتر محقق از دانشجویان گفت: دکتر محقق در طول این 11 سال، برای حمایت از دانشجویان مقابل بقیه ایستادند تا حکم انضباطی در پرونده دانشجویی درج نشود و معمولاً این روحیه ایشان، از چشم دانشجویان پوشیده است.
وی افزود: دکتر محقق به دور از جهت‌گیری سیاسی، از فعالیت‌های قانونی دانشجویان حمایت کردند و تصمیم‌گیری ایشان براساس مصالح دانشگاه بود است.
دکتر جعفریان با اشاره به مسئولیت دکتر محقق در بیمارستان یاس گفت: سقف مدیریت مؤثر یک دوره 10 ساله است ازاین‌رو قرار بود اگر شرایط مناسبی ایجاد شد این تغییر در معاونت دانشجویی ایجاد شود ولی چون به انتخاب نهایی نرسیدیم دکتر محقق به مدت 7 ماه همزمان با معاونت دانشجویی، قبول زحمت کردند و ریاست بیمارستان یاس را هم برعهده گرفتند.
رییس دانشگاه افزایش فضای ورزشی، بهبود وضعیت خوابگاه‌ها و افزایش امکانات رفاهی را از جمله اقدامات مؤثر دکتر محقق در زمان تصدی معاونت دانشجویی برشمرد و گفت: بسیار خوشحالیم که از نقطه نظرات ایشان در هیات رییسه دانشگاه بهره‌مند می‌شویم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود انتخاب دکتر حلب چی را براساس تصمیم جمعی هیات رییسه دانشگاه دانست و افزود: در این مدت که مسئولیت دانشگاه را برعهده دارم برای اتخاذ هر تصمیمی حداقل با دو نفر و گاهی با چندین نفر مشورت کردم و انتخاب دکتر حلب چی نیز براین اساس صورت گرفته است.
دکتر جعفریان آشنایی دکتر  با معاونت دانشجویی را از مزیت‌های دکتر حلب چی در این مسئولیت دانست و افزود: روحیه ایشان در برقراری ارتباط با دانشجویان و انگیزه‌ای که در اداره امور دارند قابل‌تحسین است.
رییس دانشگاه، با اشاره به نحوه آشنایی خود با دکتر حلب چی گفت:  یک یا دو بار با ایشان ملاقات داشتم که هر بار انتقاداتی را مطرح می‌کردند ازاین‌رو وقتی به این سمت انتخاب شدند تعجب کردند. من معتقدم انتقادی که از روی دلسوزی و برای بهتر شدن شرایط موجود باشد بسیار ارزشمند است.
وی بر لزوم برقراری ارتباط مؤثر با دانشجویان تاکید کرد و گفت: باید توجه داشت محور کار دانشگاه دانشجو است و  این به معنی دانشجو سالاری نیست بلکه باید محور فکری ما دانشجویان باشند و بتوانیم به نیازهای آنان به‌صورت شفاف و منطقی پاسخ دهیم.
دکتر جعفریان در پایان سخنان خود یادآور شد، معاونت دانشجویی فرهنگی دانشگاه  امور مربوط به دانشجویان و معاونت فرهنگی، مسئولیت امور فرهنگی اعضای هیات علمی و کارکنان را برعهده دارد و این دو حوزه تقسیم‌کار روشنی دارند.
در پایان مراسم نیز  از سوی رییس دانشگاه، به‌پاس زحمات دکتر محقق نشان دانشگاه به ایشان اهدا و احکام جداگانه‌ای به دکتر حلب چی و دکتر محقق ابلاغ شد. همچنین هدایایی از سوی واحدهای مختلف دانشگاه به ایشان اهدا شد.ارسال دیدگاه جدید